Polski mistrz świata fantasy

Jak nazywa się polski mistrz świata fantasy? Oczywiście, że chodzi tutaj o Andrzeja Sapkowskiego. Ten tytuł już od dawna do niego przylgnął i jak na razie nie widać, żeby znalazła się osoba, która chciałaby go na tym miejscu zastąpić. Zresztą, czy ktoś może dorównać talentowi osobie, która stworzyła sagę o Wiedźminie? Chyba nie. Wielu autorów po Sapkowskim stworzyło opowieści fantasy i nadal tworzy. Jednak to Geralt z Rivii jest takim pierwowzorem o którym mówi się już od wielu lat. Zanim jednak Andrzej Sapkowski wziął się za swoją najpopularniejszą sagę, był tłumaczem, przekładając na język polski opowiadanie “Słowa Guru” Cyryla M. Kornblutha w „Fantastyce”. Nie można jednak zapomnieć, że w jego dorobku literackim znaleźć można inne opowiadania. W końcu nie samym Wiedźminem żyje Sapkowski. Do jego twórczości należy: “Oko Yrrhedesa”, “Świat króla Artura. Maladie”, “Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini “, “Historia i fantastyka”, “Coś się kończy, coś się zaczyna ” i jeszcze wiele innych. Jego saga o Wiedźminie słynna jest nie tylko w naszym kraju, ale w wielu innych także. Całość została przez wiele lat przetłumaczona na takie języki, jak angielski, litewski, hiszpański, francuski, portugalski, rosyjski, bułgarski i wiele innych.

“Wiedźmin. Tom 5. Chrzest ognia”

Okazuje się, że nieodłączna towarzyszka Geralta zaginęła. Nikt nie wie gdzie mała dziewczynka się podziała. Wiedźmin postanawia wyruszyć jej na poszukiwania zmartwiony jej losem. Okazuje się jednak, że nie będzie samotny w tych poszukiwaniach, bo oto jego wierny przyjaciel Jaskier będzie go wspierał. Jednak w skład ekipy poszukiwawczej dziewczynki będzie wchodziła nie tylko ta dwójka, ale także łuczniczka Milva, dziwaczny cyrulik Emiel Regis. Do grupy dołącza również Cahir aep Ceallach. Jest to Nilfgaardczyk, której do tej pory życzył Ciri śmierci. Czy teraz jednak zmienił swoje zdanie i chce pomóc odnaleźć zaginioną?

“Wiedźmin. Tom 6. Wieża jaskółki”

Nadciąga jesienne Ekwinokcjum. Leiki śpiewają konajączkę. Widać, że nadciąga zawierucha, która zaczyna wszystkich coraz bardziej niepokoić. Na dodatek ten sam sen mają trzy osoby na terenie świątyni Melitele. Ciri powoli dochodzi do siebie po niedawnych, strasznych dla niej przeżyciach. Dziewczynka przebywa w chacie pustelnika Vysygoty, któremu opowiada o swoich losach. Geralt nadal poszukuje swojej przybranej córki. Nie wie jednak, że dziewczynki szuka również cesarz Emhyr var Emreis, który chce poślubić Ciri i przejąć należący do niej tron.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com